Шестой школьный день

     С -- спорт, семья, социум 

      У -- умственная деятельность

      Б -- безопасность жизнедеятельности, 

          борьба с вредными привычками

      Б -- благоустройство

      О -- общественно -полезная деятельность

      Т -- труд, творчество, талант

      А -- активность, акции

 

   Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Каждую субботу школа работает с 9.00 до 14.00

ШКОЛА ПРЕДЛАГАЕТ ПРИНЯТЬ УЧАСТИЕ В ВОСПИТАТЕЛЬНЫХ МЕРОПРИЯТИЯХ:

  1. мастер -классах;
  2. интеллектуальных играх;
  3. викторинах;
  4. субботних встречах;
  5. клубных часах;
  6. творческих мастерских;
  7. увеселительных мероприятиях и других (см.план работы в шестой день)

10.00 – 12.00  классные руководители 1-11 кл.

 

И ПОСЕТИТЬ:

І. УРОКИ

1. трудового обучения по профессиональной подготовке юношей 10 класса по профессии "столяр"  

                                                                           11.40-14.15  - Альховик А.В.

2. трудового обучения по профессиональной подготовке юношей 11 класса по профессии "столяр" и девушек 11 класса по профессии "швея"                                                       

                                                                            9.00-11.35  - Альховик А.В.,Шотт И.П.


 

ІІ.  ОБЬЕДИНЕНИЯ ПО ИНТЕРЕСАМ

  1. “Волейбол”                                                    9.55 -11.35  - Даниленко Т.Н.
  1. “Фантазия”                                                           11.50- 12.35 – Шотт И.П.

ІII. СПОРТИВНЫЙ ЗАЛ

  1. Спортивные игры (футбол, волейбол, баскетбол, гандбол, настольный теннис, бильярд, шашки, шахматы)                            9.00 – 13.00 – Даниленко Т.Н. 

IV. ЧИТАЛЬНЫЙ ЗАЛ БИБЛИОТЕКИ                    10.30 – 13.00 – Колядко Н.И.

 


V. КАБИНЕТ ИНФОРМАТИКИ                                12.00 – 13.00 – Микуленя С.А.


Приятного вам отдыха!

 

Уважаемые родители!

В  субботу  с 9.00 до 12.00 учителя школы рады встретиться с каждым из вас для проведения индивидуальных консультаций по учебным предметам.

Вы имеете возможность:

  • получить совет по вопросам воспитания ваших детей от классного руководителя, педагога социального;
  • получить ответ на волнующие вопросы от руководства школы.

 

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

Расклад работы школы ў суботу

9.00 – 11.35 – урокі працоўнага навучання (прафесийная падрыхтоўка) для ХI класа

11.40 – 14.15 – урокі працоўнага навучання (прафесийная падрыхтоўка) для Х  класа

  – наведванне заняткаў па інтарэсах (згодна раскладу) 

  – выхаваўчае мерапрыемства (згодна плану выхаваўчых мерапрыемстваў)

9.00 – 12.00 – індывідуальныя кансультацыі настаўнікаў прадметнікаў для бацькоў

  – правядзенне СПЗ (па жаданню навучэнцаў)

  – індывідуальная работа з сем’ямі на даму

9.00 – 13.00 – работа спартыўнай залы 

10.30 – 13.00 – работа бібліятэкі

12.00 – 13.00 – работа кабінета інфарматыкі

свернуть

План работы школы ў суботу на IІI чвэрць 2020/2021 навучальнага года

Дата

Час правядзення

Мерапрыемства

Месца правядзення

Адказны

 

02.01

Дзень зімовых забаў

 

10.00 – 11.00

 Забаўляльная праграма “Зімовыя прыгоды”

кабінет біялогіі

Мікуленя С.А.

11.00 – 12.00

Вясёлыя навагоднія старты

спартыўная зала

Даніленка Т.М.

09.01

Дзень здароўя “Зімовыя сустрэчы”

10.00 - 11.00

“Законы бяспекі” – пазнавальная праграма

кабінет

бібліятэкі

Калядка Н.І.

11.00 – 12.00

Праца творчай майстэрні

“Навагодні мастацкі роспіс”

кабінет працоўнага навучання

Шотт І.П.

12.00 – 13.00

Калейдаскоп рухомых гульняў “З фізкультурай мы сябруем!”

спартыўная зала

Даніленка Т.М.

16.01

Дзень выратавальніка

9.30 – 10.30

“Адзін дома. Бяспечныя паводзіны дома” – занятак з элементамі гульні

кабінет

2 класа

Ванецкая Т.М.

10.30 – 11.30

Відэапрэзентацыя на тэму “Безопасность в доме – советы мудрого филина”

кабінет англійскай мовы

Мікіціч А.С.

11.40 -13.20

Рухомыя гульні “Чып і Дэйл спяшаюцца на дапамогу””

спартыўная зала

Даніленка Т.М.

23.01

Дзень зімовых інтэлектуальных гульняў

9.30 – 10.30

Поле матэматычных цудаў

кабінет

3 кл.

Талаконнікава Г.М.

10.30 – 11.30

Інтэлектуальны квэст “Мая Беларусь”

кабінет гісторыі

Лясун Н.А.

11.40 -13.20

Гульнявая праграма “Сто парад для падтрымкі здаровага ладу жыцця”

спартыўная зала

Даніленка Т.М.

30.01

Дзень сустрэч

9.30 – 10.30

Выхаваўчае мерапрыемства “Дзецям аб сяброўстве”

бібліятэка

Калядка Н.І.

10.30 – 11.30

Завочнае падарожжа

“Гісторыя школы ў фотаздымках”

кабінет

беларускай мовы

Дзенісенка Л.М.

11.40 -13.20

Спартыўныя гульні “Разам весялей”

спартыўная зала

Даніленка Т.М.

 

18.00 – 20.00

Вечар сустрэчы школьных сяброў  “Вас зноў вітае школа!”

актавая зала

Лясун Н.А.

Шотт І.П.

06.02

Дзень юных герояў-антыфашыстаў

9.30 – 10.30

Выхаваўчае мерапрыемства “Юныя героі вайны”

кабінет

4 класа

Самусевіч Г.Р.

10.30 – 11.30

“Бессмяротныя подзвігі юных герояў” - віртуальнае падарожжа

кабінет

хіміі

Мікуленя С.А.

 

11.40 -13.20

Настольныя гульні (шашкі, шахматы)

спартыўная зала

Даніленка Т.М.

13.02

Дзень здароўя. Дзень воінаў-інтэрнацыяналістаў

9.30 – 10.30

Завочная экскурсія “Востраў слёз”

актавая зала

Жыцін І.М.

10.30 – 11.30

Выхаваўчае мерапрыемства “Пакуль гарыць свечка”- да дня воінаў-інтэрнацыяналістаў

кабінет

1 класа

Семяновіч Т.Р.

11.40 -13.20

Спартландыя для 1-11 классов “Мы за ЗЛЖ!”

спартыўная зала

Даніленка Т.М.

20.02

Дзень абаронцаў Айчыны

9.30 – 10.30

Конкурсная праграма “Я патрыёт сваёй Радзімы”

кабінет

2 кл.

Талаконнікава Г.М.

10.30 – 11.30

Музычна-патрыятычнае мерапрыемства “Песні Вялікай Айчыннай вайны”

актавая зала

Шотт І.П.

11.40 -13.20

Спартыўныя спаборніцтвы па валейболу

спатрыўная зала

Даніленка Т.М.

27.02

Дзень беларускай мовы

9.30 – 10.30

Выхаваўчае мерапрыемства “Вобразная, пявучая мова беларуская мая”

кабінет

2 класа

Ванецкая Т.М.

10.30 – 11.30

Творчая майстэрня “Матчына мова”

кабінет

беларускай мовы.

Дзенісенка Л.М.

11.40 -13.20

Асарці беларускіх гульняў

спатрыўная зала

Даніленка Т.М.

06.03

Дзень веснавых цудаў

9.30 – 10.30

Майстар – клас (выстава) “Веснавыя кветкі для любімай матулі”

кабінет

4 класа

Самусевіч Г.Р.

10.30 – 11.30

Конкурсная праграма “А ну-ка, дзяўчаты!”

актавая зала

Шотт І.П.

11.40 -13.20

Першынство школы па настольнаму тэнісу

спатрыўная зала

Даніленка Т.М.

 

13.03

Дзень здароўя

9.30 – 10.30

“Падарожжа ў краіну Харчавання” – выхаваўчае мерапрыемства

кабінет

1 класа

Семяновіч Т.Р.

10.30 – 11.30

Выпуск інфармацыйнага бюлетэня “Мы - супраць наркотыкаў!”

актавая зала

Лясун Н.А.

11.40 -13.20

Спартыўнае свята “Хутчэй! Вышэй! Мацней!”

спатрыўная зала

Даніленка Т.М.

20.03

Дзень Экалогіі

9.30 – 10.30

Экалагічны турнір “Кветкавае асарці”

кабінет

2 класа

Ванецкая Т.М.

10.30 – 11.30

Экалагічны КВЗ

кабінет

англійскай мовы

Мікіціч А.С.

11.40 -13.20

“Чорнае і белае” -унутрышкольныя спаборніцтвы па шашках і шахматах

спатрыўная зала

Альховік А.У.

Даніленка Т.М.

27.03

Дзень біялогіі

9.30 – 10.30

Гульнявая праграма “Свет, у якім я жыву”

кабінет

3 класа

Талаконнікава Г.М.

10.30 – 11.30

Гульня-падарожжа “Займальная біялогія”

кабінет біялогіі

Мікуленя С.А.

11.40 -13.20

Спартыўныя эстафеты з мячыкамі  «Красный, жёлтый голубой, не угнаться за тобой»

спатрыўная зала

Даніленка Т.М.

 

 

У плане работы могуць быць змяненні.

свернуть

Расклад урокаў у шосты школьны дзень на ІІ паўгоддзе

Субота

 

10 клас

11 клас

Час заняткаў

1

 

прац.н.(стал./шв.)

9.00 – 9.45

2

 

прац.н.(стал./ шв.)

9.55 – 10.40

3

 

прац.н.(стал./шв.)

10.50 – 11.35

4

прац.н(стал.справа)

 

11.50 – 12.35

5

прац.н(стал.справа)

 

12.45 – 13.30

6

прац.н(стал.справа)

 

13.40 – 14.25

свернуть

Расклад работы заняткаў па інтарэсах у шосты школьны дзень на IІ паўгоддзе

Назвы заняткаў па інтарэсах

Прозвішча, імя, імя па бацьку кіраўніка

 

Кабінет

Субота

Фантазія

Шотт

Ірына Паўлаўна

каб.

абсл. працы

11.50- 12.35

Валейбол

Даніленка

Таццяна Мікалаеўна

спарт.зала

9.55 – 11.35

свернуть

План работы педагога сацыяльнага ў шосты школьны дзень на 2020/2021 навучальны год

 

Тема

Дата

1

Социально-педагогическое исследование «Подготовка детей к школе

08.09

2

Консультация родителей «Адаптация учащихся 1,5 классов»

15.09

3

Заполнение актов обследования жилищных условий обучающихся. Индивидуальные консультации для классных руководителей

22.09

4

Рейд «Семья» .Информирование »Ситуация риска для подростка»

29.09

5

Беседа «Твоя жизнь в твоих руках»

06.10

6

Консультация педагогов «Как провести социально-педагогическое анкетирование»

13.10

7

Анкетирование для родителей «Отношения в семье»

20.10

8

Рейд «Подросток»

27.10

9

Круглый стол «Дороги, которые мы выбираем»

03.11

10

Занятие для 9-10кл «Наркотики и их последствия»

10.11

11

Круглый стол для педагогов.  Как сделать родителей партнёрами?

17.11

12

Рейд «Досуг»

24.11

13

Консультация учащихся. «Проблемы детей. Как избежать конфликтов и последствий?»

01.12

14

Тренинг «Проблемы взросления»

08.12

15

Родительское собрание « Поощрение и наказание в семье»

15.12

16

Рейд «Семья»

22.12

17

Суд «Курение – зло»

05.01

18

Операция «Нести радость людям»

12.01

19

Игровое занятие « Что такое быть воспитанным?»

19.01

20

Рейд «Подросток»

26.01

21

Индивидуальные консультации для педагогов

02.02

22

Проект «Будущее - это мы»

09.02

23

Индивидуальные беседы с родителями «Мой ребёнок стал трудным»

16.02

24

Рейд «Досуг»

23.02

25

Познавательное занятие «Как не стать жертвой?»

02.03

26

Конкурс рисунков «Моя мама»

09.03

27

Работа с педагогами  Тренинг «Обсудим за и против»

16.03

28

Рейд «Семья»

23.03

29

Консультация учащихся «Влияние алкоголя и наркотиков на подрастающий организм»

30.03

30

Работа с детьми Практическое занятие « Добрым быть совсем совсем непросто»

06.04

31

Беседа. Конфликт. Как решать конфликты?

13.04

32

Рейд «Подросток»

20.04

33

Семейный час «Мой дом - моя семья»

27.04

34

Консультация для родителей «Организация летнего отдыха детей»

04.05

35

Работа с родителями «Организация досуга подростка в летнее время»

11.05

18.05

36

Рейд «Досуг»

25.0

свернуть

План работы педагога-арганізатара ў шосты школьны дзень на 2020/2021 навучальны год

                                                                                                                        

Дата

Название мероприятия

1

05.09

Заочное путешествие «Слова жывое, роднае, гаваркое…»

2

12.09

Торжественная линейка, посвящённая 30-летию ОО “БРПО”.

3

19.09

Час общения “БРСМ – для молодёжи”по привлечению в ряды ОО “БРСМ”.

4

26.09

Праздник “Посвящение в туристы”.

5

03.10

КТД “Школьная галактика”.

6

10.10

Мастерская Самоделкина “Открытка для любимой мамы”.

7

17.10

Интеллектуальная игра “Чудеса малой Родины”.

8

24.10

Беседа на тему “Младшим школьникам об октябрятах”.

9

31.10

Игра “Сказочный квест”.

10

07.11

Познавательно-развлекательное мероприятие “Моя милая картошка”.

11

14.11

Участие в соревновании “Олимпиада дворовых игр”.

12

21.11

Брейн-ринг “Знатоки правил дорожного движения”,

13

28.11

Тренинг “Знать сегодня, чтобы жить завтра” (Ко Дню борьбы со СПИДом).

14

05.12

Конкурс рисунков “Ах, зимушка, зима!”

15

12.12

Час общения “Правонарушения и ответственность”.

16

19.12

Творческая мастерская “Новогодние украшения”.

17

26.12

Конкурсно-развлекательное мероприятие “Когда часы 12 бьют”.

18

02.01

Час общения “Рождество в странах мира”.

19

09.01

Спортивные состязания “Зимние забавы”.

20

16.01

Инеллектуальная игра “Хочу всё знать”.

21

23.01

Кинолекторий, посвящённый Дню памяти жертв Холокоста.

22

30.01

КТД “Мы ищем таланты”.

23

06.02

Пионерский сбор “Дети суровой войны”, посвящённый Дню юного героя-антифашиста.

24

13.02

Конкурсная программа “День святого Валентина”.

25

20.02

Конкурсная программа  “Один день из армейской жизни”.

26

27.02

Игра “Угадай мелодию”.

27

О3.03

Спортивно-познавательная игра “Мы – весёлые ребята, потому что октябрята!”

28

10.03

Конкурсная программа “А ну-ка, девочки”.

29

17.03

Правовой калейдоскоп “Знатоки права”.

30

24.03

Просмотр видеоролика с обсуждением “Мы в ответе за тех, кого приручили”.

31

03.04

Заочное путешествие “Книжный мир”.

32

10.04

Час общения “Животные в космосе”.

33

17.04

Пионерский квиз.

30

24.04

Игровая программа “Формула здоровья”.

34

01.05

Круглый стол “Пионерская азбука”.

35

08.05

Интеллектуальная игра “Великая Отечественная война”.

36

15.05

Ролевая игра “Конфликт в семье”.

37

22.05

Спортивное мероприятие “Весёлые старты”.

38

29.05

Квест “Вокруг школы”.

                                                                                                 

свернуть

План работы бібліятэкі ў шосты школьны дзень на 2020/2021 навучальны год

 

Дата

Назва мерапрыемства

Форма правядзення

05.09.20

“Рукзачок”, “Вясёлка”, “Юный спасацель”, “Непаседа”- твае надзейныя сябры

Рэклама   дзіцячых часопісаў

12.09.20

 “Міншчына – наша малая радзіма”

Гутарка

19.09.20

Лепшыя творы для дзяцей і юнацтва.

Агляд літаратуры

26.09.20

“Завітала ў госці казка”

Гадзіна чытання

03.10.20

 “Гісторыя роднага краю”

Віктарына

10.10.20

“Нашым мамам прысвячаецца”

Конкурс малюнкаў

17.10.20

Чытаем “Вясёлку”

Падарожжа па старонках часопіса

24.10.20

“Беларусь мая сінявокая”

Конкурс малюнкаў

31.10.20

 “Уплыў шкодных звычак на арганізм чалавека”

Гутарка 

07.11.20

“Прырода малой радзімы”

Фотаконкурс

14.11.20

“Дзецям аб сяброўстве”

Гутарка  

21.11.20

“Людзі зямлі беларускай”

Віктарына

28.11.20

“Знайдзі пару”

Гульня

05.12.20

“Падарожжа па зімовай краіне”

Экскурсія

12.12.20

“Славутыя беларусы”

Галярэя партрэтаў

19.12.20

“Што бывае ў бібліятэцы?”

Жартоўная гульня

26.12.20

Рамонт кніг, падшыўка газет

КТС

02.01.21

“Ішоў па лесе Дзед Мароз”

Гадзіна чытання

09.01.21

“Кнігам-другое жыццё”

КТС

16.01.21

“Экалагічнае асарці”

Гульня

23.01.21

“Родная мова-крыніца празрыстая”

Выстава

30.01.21

 “Вясёлыя загадкі”

Творчая масцярмкая

06.02.21

“Памяць без тэрміна даўнасці”

Агляд літаратуры

13.02.21

“Скажы мне, дзе любві пачатак”

Конкурс вершаў

20.02.21

“Баларусь мая Айчына”

Падарожжа ў мінулае

27.02.21

Чытаем часопісы

 

06.03.21

“Слова кахання мы мамам кажам”

Конкурс вершаў

13.03.21

“Сімвалы майго краю”

Віктарына

20.03.21

“Путешествие в Книжное царство”

Гульня

27.03.21

“Дзе можна пабываць у Беларусі”

Завоч. падарож.

03.04.21

“Які я вучань, раскажа мой падручнік”

Аглад

10.04.21

“Кірмаш вуснай народнай творчасці”

Выхаваўчая гадзіна

17.04.21

“Падарожжа ў краіну беларускіх народных казак”

Гутарка

24.04.21

“О професиях разных, нужных и важных”

Гульня па профар.

08.05.21

“Вайна ў памяці пакаленняў”

Падбор літаратуры

15.05.21

“Гэта мая сямʹя”

Конкурс малюнкаў

22.05.21

“У гасцях у казкі”

Час чытання

29.05.21

“Каб лягчэй было вучыцца”

Агляд спісаў кніг на лета

свернуть

ГРАФІК індывідуальных кансультацый настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў на ІІ паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

  • з 9.00 да 12.00

Дата

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Настаўнікі прадметнікі

Вараб’ёва А.Ф.

Даніленка Т.М.

Ванецкая Т.М.

Альховік Л.М.

Лясун Н.А.

 

Талаконнікава Г.М.

Жыцін І.М.

Мікуленя С.А.

Самусевіч Г.Р.

Дрозд А.П.

Альховік А.У.

 

Жук С.П.

Дзенісенка Л.М.

Шотт І.П.

Семяновіч Т.Р.

Мікіціч А.С.

09.01

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.01

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.01

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.01

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

06.02

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.02

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.02

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.02

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

 

06.03

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

 

13.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

 

20.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

 

27.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

 

03.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

 

10.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

 

17.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

24.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

 

Паважаныя бацькі!

Мы рады сустрэчы з Вамі ў любы зручны для Вас дзень і час.

свернуть

Культурныя суботы

ЦИКЛОГРАММА МЕРОПРИЯТИЙ

в рамках проекта 6-ого школьного дня

«КУЛЬТУРНАЯ СУББОТА»

 

Дата

Наименование мероприятия

Форма проведения

Целевая аудитория

Место проведения

19.09.2020

Опасные увлечения современной молодёжи

Диалог-размышление

9-11 классы

Повстынская сельская библиотека-филиал № 34

Тел.31-4-48

17.10.2020

СТОП! Это нужно знать

Час сообщений

7-9 классы

Повстынская сельская библиотека-филиал № 34

Тел.31-4-48

21.11.2020

Правонарушения и ответственность

Беседа

6-7 классы

Повстынская сельская библиотека-филиал № 34

Тел.31-4-48

19.12.2020

Голосуем за здоровый образ жизни!

Беседа-призыв

2-4 классы

Повстынская сельская библиотека-филиал № 34

Тел.31-4-48

 

Мероприятия проводит библиотекарь - Танцевило Ольга Игоревна

свернуть